Fotovýstava "Výroční obyčeje česko-rakouského příhraničí" aktuálně ve Znojmě!

pátek | 9.4.2021

Zpět na magazín

Putovní výstava fotografií z fotosoutěže pro veřejnost na téma "Výroční obyčeje česko-rakouského příhraničí", která doprovází přeshraniční prezentační projekt Tradice jedné hranice/Traditionen einer Grenze, se po jarní zastávce na Vysočině nyní přesunula na jižní Moravu!

Jihomoravské muzeum ve Znojmě již v loňském roce v prostorách znojemského hradu představilo stejnojmennou výstavu Tradice jedné hranice/Traditionen einer Grenze. V přednáškovém sále Domu umění tak můžete objektivem fotografů zhlédnout tradice a obyčeje v česko-rakouském příhraničí, například svatojánskou pouť na Zelené hoře, svatodušní obchůzku královniček na Velkobítešsku, Karmelskou pouť na Heřmanovsku, otevírání studánek ve Třech Studních na Žďársku nebo tanec folklorní skupiny Bajdyš ve Valči na Třebíčsku.

Putovní výstava fotografií "Výroční obyčeje česko-rakouského příhraničí" bude ke zhlédnutí (až to situace dovolí) v Domě umění na Masarykově náměstí ve Znojmě do 23. května 2021, a to v přednáškovém sále v přízemí, každý den v době od 9:00 do 11:30 a od 12:00 do 17:00 hodin.

Posledním zastavením by pak mělo být Dolní Rakousko. Přesun výstavy do tohoto regionu je však vzhledem k současné situaci zatím nejistý.

Vyhledat na webu

Zavřít